Hakkımızda

“Balıkesir ilinin dağ yöresi olarak bilinen Dursunbey Kepsut ilçe sınırı Sarnıç köyü, Suçıktı mevkiinde dedelerimizden kalma en az 150 yıllık geçmişi olan su değirmenini akrabalarımızdan 2009 yılında kiraladım. Atıl durumda olan bu su değirmenini restore ederek faaliyete geçirdim.

Dursunbey bölgesinin Türkiye’de organik ve doğal tarıma en uygun bölge seçilmesinde sonra bu durumu değerlendirmek istedim. Önce üretici köylülerle iş birliği yaparak yetiştirdikleri ürünlerde gübre ve zirai-kimyasal ilaç kullanmadan tamamen yerel tohumlarla üretim yapmaları için üreticileri ikna ettim. İlk yıl 3 üretici ile başladım. Şuan 16 üretici köylü ile tamamen yerel tohumlarla ilaç ve gübresiz olarak mahsul yetiştirmekteyiz. Bu ürünlerin üretim süreçlerini bizzat takip etmekteyim. Elde edilen hasadı su değirmenimde yüzde 100 doğal ve katkısız olarak tam buğday ununa dönüştürüyorum. Yine yerel tohumdan ilaçsız ve gübresiz olarak nohut üretimi yapıyorum.”.

2014 YIL MART AYINDA bursa mustafa kemalpasa ilçesi söğütalan köyünde kuruluşu 1823 yılından önce yapıldığı tespit edilen üç taşlı bir değirmen daha aldım. Tamamen harap durumda olan bu değirmeni restore ederek yeniden faaliyete geçirdim. 2014 Temmuz ayından itibaren üretime geçtim. Değirmenimiz 2 taşlı olup 3. Taşın yerinde de elektrik üretimi yaparak kendi elektiriğimizi üretiyoruz. Hobi olarak başladığımız değirmenciliğimiz şu an kaybolmaya yüz tutmuş değirmencilik mesleğini profesyonel olarak yapmaktayız . Değirmenimizde tam buğday unu yulaf unu çavdar unu arpa unu mısır unu üretimi ve ayrıca kırma ve ezme çeşitlerini yapmaktayız.Tarladan Sofraya

Geleneksel Ürün Çeşitlerimiz

Geleneksel Un

Tam Buğday Unu
~
Kepeksiz Beyaz Un
~
Çavdar Unu
~
Arpa Unu
~
Yulaf Unu
~
Yerli Mısır Unu


Ürünlerimiz İçin Tıklayın

Ezme Çeşitleri

Yulaf Ezmesi
~
Çavdar Ezmesi
~
Buğday Ezmesi
~
Arpa Ezmesi


Ürünlerimiz İçin Tıklayın

Diğer Ürünlerimiz

Fasulye
~
Nohut
~
Patlatmalık Mısır
~
Haşlamalık Mısır
~
Köy Bulguru
~
Tarhana


Ürünlerimiz İçin Tıklayın

next
prev

Fırsatları Kaçırma

Duyurular ve Kampanyalardan haberdar olmak için sizde bülten listemize abone olabilirsiniz.

Bize Ulaşın

adresAdres: :

Bursa/Mustafakemalpaşa

telefonTel: : 0 535 678 24 85
emaile-posta :

bilgi@dogalsudegirmeni.com

halilayar16@hotmail.com

Suçıktı Kara Değirmen Ununu denemek istiyorsanız hemen bizi arayın.

© 2014 Doğal Su Değirmeni. All Rights Reserved. Designed By HbTasarim